Současný tanec pro všechny - workshop

Současný tanec pro všechny - workshop

 

  •  
  • pro všechny (pro úplné začátečníky i pokročilejší)
  • 1. pol roku 2021 (sobota + neděle), 10.00-13.00 
  • lektor: Nikola Križková
  • cena: 1 090,- Kč celý workshop / 590,- Kč jeden den

Řijnový termín workshopu jsme s ohledem na vládní nařízení v souvislosti s Covid-19 odložili na zatím neznámý termín. Předpokládáme, že bychom workshop mohli uspořádat v první polovině příštího roku. V případě zájmu o informaci, že byl nový termín vypsán, vyplňte prosím přihlašovací formulář ZDE

Srdečně vás zveme na víkendový workshop tance s Nikolou Križkovou, tanečnicí, která dlouhodobě žila a působila ve Francii a po svém návratu do ČR začíná předávat nabité zkušenosti u nás.

Tanec nerozvíjí pouze naši fyzickou kondici. Věnovat se tanci znamená komplexně rozvíjet sebe sama. Tanec podporuje komunikaci jednotlivce s okolím, podporuje vztahy s druhými lidmi, rozvíjí kreativitu. Díky tanci zlepšujeme naše uvědomování si prostoru kolem sebe a našeho místa v něm a ve skupině.

Během workshopu se seznámíme s principy taneční praxe jak na zemi, tak v prostoru. Ponoříme se do světa improvizace a tvoření. Budeme poznávat aktuální možnosti vlastního těla a rozvíjet imaginaci v pohybu, bez ohledu na předchozí pohybové zkušenosti nebo plasticitu těla.

V průběhu workshopu budeme pracovat s rovnováhou, dynamikou pohybu a s rytmem. Zaměříme se na správné držení těla, využijeme prvky jógy, budeme zlepšovat koordinaci těla v pohybu. Skrze taneční hry a principy budeme zkoumat a posouvat možnosti našich těl, tak abychom si to užívali.

Nikola Križková je tanečnice, lektorka tance a choreografka. V roce 2002 odešla do Francie, kde působila v prestižním tanečním souboru CCN de Nantes pod uměleckým vedením Clauda Brumachona. Od roku 2005 žila v Paříži, kde poznala rozmanitost francouzské taneční scény. Dva roky spolupracovala se světoznámým souborem Philippa Gentyho, poté s mnoha jinými soubory, s nimiž procestovala velký kus světa. Umělecky směřuje hlavně k fyzickému divadlu, v současnosti se věnuje vlastní tvorbě. Je spoluzakladatelkou souboru Chantier des images, tanečně divadelního uskupení, které je aktivní mezi Francií, Španělskem a Českou republikou.

Workshop je vhodný pro všechny zájemce o pohyb a tanec, bez ohledu na předchozí taneční pohybové zkušenosti. Primárně je určený začátečníkům a mírně pokročilým, úroveň bude přizpůsobena příchozím. Vhodné pro všechny bez ohledu na věk a kondici (od 16ti let).

Maximální kapacita workshopu je 12 účastníků.

CHCI SE PŘIHLÁSIT 

PRO REZERVACI místa na workshopu je nutné poslat přihlášku a provést platbu předem převodem na účet číslo 1630144046/3030, nejpozději do 7 dní od přihlášení. Pokud neobdržíme vaši platbu ve výše uvedeném termínu, může být vaše místo postoupeno dalším zájemcům.

STORNO PODMÍNKY

Více info: info@artual.cz nebo 601 342 974

kontaktujte nás
 
Váš e-mail*:
Zpráva*:

* položku je nutno vyplnit