Individuální terapie

Individuální terapie

 

Tanečně pohybová terapie je neverbální - expresivní - forma psychoterapie, která jako nástroj používá primárně práci s tělem, pohybem a tanec. Pracuje integrativním způsobem - cílem je propojení na úrovni tělesné, psychické a emocionální. Pro změnu v našem vnitřním nastavení nestačí pouze věci pochopit rozumově. Skrze vědomou práci s tělem, přes pohyb a fyzický kontakt se všechny naše prožitky a emoce které jsou v těle uložené otvírají a vzniká prostor, aby se přeskládalo vše, co je potřeba. Díky tomu mohou z těla postupně zmizet konflikty, způsobené nesouladem na některé úrovni.

Proč zvolit individuální a ne skupinovou terapii?
- potřebujete řešit témata, která vnímáte jako hodně osobní/ intimní a necítíte se na to sdílet je ve skupině
- hledáte prostor, kde veškerý čas a pozornost bude patřit jen vám
- máte konkrétní "zakázku" a chcete v ní jít více do hloubky
- jste v psychicky náročné situaci, kterou si přejete řešit co nejdříve, nenašli jste pro vás vhodnou skupinu a nechcete čekat až se nějaká bude otevírat
- v minulosti jste už prošli skupinovou terapií (možná i opakovaně), přesto vám stále chybí nějaký "dílek skládanky"

Kdy je pro vás vhodná neverbální forma psychoterapie?
- cítíte, že jste hodně "v hlavě" a chcete si začít více všímat vašeho těla a vzkazů, které k vám vysílá
- rozhodujete se o vstupu do terapie, ale o verbální terapii nejste úplně přesvědčeni (nebo jste ji absolvovali v minulosti a přejete si změnit přístup)
- vnímat skrze tělo je pro vás přirozné a snadné, nemáte rádi dlouhé slovní rozbory a analýzy, chcete cítit a zažívat
- řešíte fyzické obtíže, jste si vědomi jejich souvislostí s psychikou a rádi byste je prozkoumali skrze terapeutickou práci s tělem

Pokud jste se poznali v některém z předchozích řádků a uvažujete o vstupu do individuální terapie, rádi si s vámi domluvíme první seznamovací setkání. Cena prvního setkání je 500,- Kč (45 - 60 minut). Běžná cena individuálního terapeutického setkání je 800,- Kč/ 60 minut. Při zrušení setkání méně než 48 hodin před domluveným termínem je storno 100 % ceny setkání. Děkujeme za pochopení.

DOHODNOUT SE NA SEZNAMOVACÍ SETKÁNÍ MŮŽETE ZDE 

Veronika Sequensová je kvalifikovaná tanečně pohybová terapeutka (absolventka čtyřletého terapeutického výcviku), průvodkyně na cestě sebepoznáním skrze vědomou práci s vlastním tělem. Má 5 let praxe s vedením terapeutických a seberozvojových skupin, od roku 2004 působí jako lektorka tance, choreografka a tanečnice.

kontaktujte nás
 
Váš e-mail*:
Zpráva*:

* položku je nutno vyplnit