Současný tanec - živé centrum

Současný tanec - živé centrum

 foto: Petr Štolcpart

  • pro dospělé   neděle 17. ledna 2016 10-13h
  • 390 Kč / workshop   Veronika Sequensová

Na začátku workshopu se pokusíme naladit na naše vlastní tělo a spojit se s ním tak, abychom ho mohli v průběhu dopoledne dobře cítit a vědomě s ním pracovat v pohybu. Povíme si něco o naší fyziologii, přičemž se zaměříme na oblast centra těla, kterou se budeme v průběhu celého workshopu snažit oživovat.

V hlavní části workshopu budeme v tanci vědomě pracovat s našim centrem. Budeme objevovat možnosti, jak ho v pohybu lépe cítit a zapojit, a zároveň hledat provázanost centra a ostatních částí těla. Povíme si a vyzkoušíme si sami na sobě, jak se s centrem těla pracuje v rámci systému Labanovy analýzy pohybu a Bartenieff Fundamentals. Vyzkoušíme si variace využívající práci s podlahou (floorwork), variace využívající váhu těla a práci s osou a těžištěm.. v pomalém i rychlém tempu, na zemi i ve vzduchu zažijeme, jak oživit náš pohyb zevnitř, od středu našeho těla.

Nezáleží na vašich předchozích pohybových a tanečních zkušenostech – workshop je určen pro všechny, od začátečníků po středně pokročilé tanečníky.

Přihlaste se na  veronika@artual.cz.


o lektorce:
Veronika Sequensová působí jako taneční pedagog, choreograf a nezávislá tanečnice na poli současného tance. Od roku 2005 se věnuje pedagogické a choreografické činnosti, má bohaté zkušenosti s prací s dospělými, od úplných začátečníků po pokročilé tanečníky. Ve výuce pracuje do hloubky s individualitou studenta, klade důraz na chápání principů pohybu a rozvoj potenciálu každého jednotlivého tanečníka. V poslední době se inspiruje zejména v oblasti improvizace a autentického pohybového projevu. Zároveň se intenzivně zabývá možnostmi využití tance jakožto terapeutického prostředku a ve čtyřletém akreditovaném výcviku se připravuje na profesi tanečně pohybového terapeuta.

kontaktujte nás
 
Váš e-mail*:
Zpráva*:

* položku je nutno vyplnit