Současný tanec - začátečníci a mírně pokročilí

Současný tanec - začátečníci a mírně pokročilí

 

  •  
  • pro dospělé   8.10.2018 - 28.1.2019   pondělí 17.30-19.00   
  • 3 300,- Kč/ 2 640,- Kč při úhradě do 31.8.2018 - SLEVA 20 %!
  • 15 lekcí   lektor: Lenka Bartůňková
  • 1. 10. 2018 se koná OTEVŘENÁ LEKCE, cena lekce 250,- Kč.
  • Pro všechny, kteří chtějí tančit už od začátku října, nebo pro ty, kteří si chtějí lekce nejprve nezávazně vyzkoušet.

„Prostě vstaňte a začněte tančit! Skvělí tanečníci nejsou skvělí díky jejich technice, ale díky vášni v jejich srdci.“ Martha Graham


Technika současného tance vedená Lenkou Knihou Bartůňkovou v sobě propojuje principy vybrané z různých současných technik jako např. Release technika, Floor work, Limon technika, Hawkins technika a jiné.

Klíčovou součástí lekce je inspirace přirozeným fyziologickým vývojem člověka a postupné provedení účastníků lekce jeho jednotlivými stádii - z pohybu v leže na zemi, přes batolecí pohyb "po čtyřech", až po pohyb ve vzpřímeném postoji. V průběhu lekce se budeme zabývat uvědomováním si vnitřního a vnějšího prostoru, kontaktu s podlahou a jejího využití jakožto naší opory. Během různých pohybových cvičení zažijeme na vlastním těle působení gravitace a budeme hledat její využítí pro pohyb, k různým skokům, pádům a skluzům. Skrze vědomou práci s váhou vlastního těla se pokusíme najít v pohybu volnost ve všech našich svalech a kloubech.

Součástí lekcí je improvizace a kontaktní improvizace, podle možností a připravenosti skupiny lektorka pracuje i s fyzickým kontaktem ve dvojicích i ve skupině.

Doporučujeme si na lekci obléci pohodlné tepláky nebo dlouhé legíny a dostatečně dlouhé triko (aby se vám při pohybu nevyhrnovalo) se zakrytými rameny. Tančí se v ponožkách nebo na boso (v sále je dřevěná podlaha).

Hodiny jsou určeny pro začátečníky a mírně pokročilé. Úroveň lekce bude přizpůsobena příchozím.

Přihlaste se na anna@artual.cz.

 

 

kontaktujte nás
 
Váš e-mail*:
Zpráva*:

* položku je nutno vyplnit