Současný tanec - začátečníci a mírně pokročilí

Současný tanec - začátečníci a mírně pokročilí

 

  •  
  • pro dospělé   23. 9. - 27. 1. 2020   pondělí 17.15-18.45
  • cena: 4 000,- Kč/ 16 lekcí (90 minut)
  • lektor: Lenka Kniha B.
  • Lekce jsou stále otevřené pro nové zájemce - přijďte nezávazně vyzkoušet 1 lekci a připojit se do kurzu!

„Prostě vstaňte a začněte tančit! Skvělí tanečníci nejsou skvělí díky jejich technice, ale díky vášni v jejich srdci.“ Martha Graham

Technika současného tance vedená Lenkou Knihou Bartůňkovou v sobě propojuje principy vybrané z různých současných technik jako např. Release technika, Floor work, Limon technika, Hawkins technika a jiné.

Klíčovou součástí lekce je inspirace přirozeným fyziologickým vývojem člověka a postupné provedení účastníků lekce jeho jednotlivými stádii - z pohybu v leže na zemi, přes batolecí pohyb "po čtyřech", až po pohyb ve vzpřímeném postoji. V průběhu lekce se budeme zabývat uvědomováním si vnitřního a vnějšího prostoru, kontaktu s podlahou a jejího využití jakožto naší opory. Během různých pohybových cvičení zažijeme na vlastním těle působení gravitace a budeme hledat její využítí pro pohyb, k různým skokům, pádům a skluzům. Skrze vědomou práci s váhou vlastního těla se pokusíme najít v pohybu volnost ve všech našich svalech a kloubech.

Součástí lekcí je improvizace a kontaktní improvizace, podle možností a připravenosti skupiny lektorka pracuje i s fyzickým kontaktem ve dvojicích i ve skupině.

Doporučujeme si na lekci obléci pohodlné tepláky nebo dlouhé legíny a dostatečně dlouhé triko (aby se vám při pohybu nevyhrnovalo) se zakrytými rameny. Tančí se v ponožkách nebo na boso (v sále je dřevěná podlaha).

Hodiny jsou určeny pro začátečníky a mírně pokročilé. Úroveň lekce bude přizpůsobena příchozím.

PŘIHLÁSIT se na celý workshop nebo ukázkový večer můžete ZDE.

PRO REZERVACI místa na kurzu je nutné společně s vaší přihláškou nejpozději do 7 dní uhradit celou platbu za kurz na účet číslo 1630144046/ 3030. Pro identifikaci vaší platby napište prosím do zprávy pro příjemce vaše jméno a název kurzu.

DALŠÍ INFO: anna@artual.cz , 601 342 974 

kontaktujte nás
 
Váš e-mail*:
Zpráva*:

* položku je nutno vyplnit