Současný tanec: Vědomý pohyb, propojené tělo

Současný tanec: Vědomý pohyb, propojené tělo

 

  •  
  • pro dospělé   25. 9. 2019 - 29. 1. 2020   středa 18.15-19.45   
  • cena: 4 250,- Kč/ 17 lekcí (90 minut)
  • !PŘI ÚHRADĚ DO 26.8. SLEVA 20% - cena po slevě je 3 400,- Kč.
  • lektor: Helena Arenbergerová
  • 18.9. nezávazně vyzkoušejte OTEVŘENOU LEKCI - cena 250,- Kč

Začneme uvědomováním si vlastního těla, rozdýcháme a rozehřejeme tělo tak, abychom postupně mohli naplno čerpat jeho potenciál. Během pohybových sekvencí na zemi a putujících po prostoru budeme využívat přirozená propojení v těle, podlahu jako partnera, energii jednoho pohybu pro další, gravitaci, spirály, uvolnění. Přitom se budeme soustředit na postupnost a provázanost pohybu, jeho propojování s dechem a jeho efektivitu, ekonomičnost a kvalitu. Naše setkání zakončíme závěrečným strečinkem a relaxací.

Vedle porozumění principů daného pohybového materiálu lekce podporují správné dýchání a držení těla, flexibilitu kloubů, elasticitu svalů, koordinaci celého těla, naši představivost, orientaci v prostoru a povědomí o sobě a ostatních v prostoru.

Vhodné pro středně pokročilé a pokročilé.

Práci s Helenou si můžete jště před začátkem kurzu vyzkoušet na jejím workshopu Helena Arenbergerová: Propojené tělo, propojená těla (tanečně pohybový workshop).

LEKTOR: Helena Arenbergerová
Jako tanečnice a performerka spolupracovala s VerTeDance, Petrou Tejnorovou, Jiřím Havelkou, CieLaroque, Prague Pulsar, Crew Collective/Moving Orchestra, 420People, Danielem Špinarem/Národní divadlo, Akramem Khanem, DOT504, Rootlessroot, Jarkem Cemerkem, Jurajem Korcem, Thomasem Steyaertem, CieWilliDorner, Danielem Conradem, Crystal Pite, I.M.Popovici, Janem Kodetem/Bohemia Family Dance Projects etc. Její vnímání a pojetí tance a pohybu zásadně ovlivnila setkání s Davidem Zambranem, Lalli Ayguade Farro, Jozefem Fručkem a Lindou Kapetaneou, Freyem Faustem. Dlouholetá intenzivní práce s vlastním tělem v oblasti tanečního divadla ji dovedla k masážím, kterým se profesionálně věnuje.

"Snažím se vytvořit přátelské prostředí, ve kterém se účastníci cítí dostatečně bezpečně na to, aby si dovolili posouvat své hranice. Přizpůsobuji obsah lekcí skupině, se kterou právě pracuji a hledám způsoby, které by usnadňovaly proces objevování a učení.

PŘIHLÁSIT se na celý workshop nebo ukázkový večer můžete ZDE

PRO REZERVACI místna na kurzu je nutné společně s vaší přihláškou uhradit celou platbu za kurz na účet číslo 1630144046/ 3030. Ukázkový otevřený večer je možné zaplatit až na místě. Pro vaší identifikaci napište prosím do zprávy pro příjemce vaše jméno a název kurzu.

Další informace: Kornélie Peterková, anna@artual.cz , +420 601 342 974 

 

 

kontaktujte nás
 
Váš e-mail*:
Zpráva*:

* položku je nutno vyplnit