Současný tanec - openclass

Současný tanec - openclass

 

  • 24. 10. - 19. 12. 2019   čtvrtek 18.00 - 19.30  mírně pokročilí a výše
  • lektoři se střídají (Tereza Hradilková, Jana Novorytová, Veronika Sequensová, Hana Polanská Turečková) - rozpis níže v textu
  • 290,- Kč/ 1 lekce (90 minut)
  • 1 325,- Kč/ permanentka 5 lekcí (platí 2 měsíce od zakoupení)

Přijďte si s námi protáhnout svá těla na otevřené lekce tance. Práce s impulsem, propojování jednotlivých částí těla ve funkční celek, hledání opory, vnímání prostoru, hledání pohybu s minimální námahou, přechody těla mezi horizontáolní a vertikální polohou... Každá lekce bude mít vlastní téma, na kterém budeme pracovat skrze jednoduchá cvičení až ke komplexnějším pohybovým vazbám.

ROZPIS TERMÍNŮ, LEKTORŮ A TÉMAT LEKCÍ:
24.10. Koordinace - rytmus - improvizace I. (Jana Novorytová)
31.10. Bartenieff: opěrné body těla (Hana Polanská Turečková)
 7. 11. Koordinace - rytmus - improvizace II. (Jana Novorytová)
14.11. Koordinace - rytmus - improvizace III. (Jana Novorytová)
21.11. Pánev: živá a pohyblivá (Veronika Sequensová)
28.11. Bartenieff: integrace těla (Hana Polanská Turečková)
  5.12. Hra s časem (Tereza Hradilková)
12.12. Maximální efekt - minimální úsilí: z horizontální do vertikální polohy a zpět (Hana Polanská Turečková)
19.12. Prostor v těle, tělo v prostoru (Veronika Sequensová)

PRO KOHO: Lekce jsou určeny pro mírně pokročilé tanečníky a pokročilejší, ale i pro odvážné začátečníky, kteří mají chuť zkoumat své tělo v pohybu. V případě pochybností, zda jsou pro vás lekce skutečně vhodné nás neváhejte kontaktovat.

Lekce na sebe přímo nenavazují, je možné přijít jednotlivě podle vašich časových možností. Účast na celém cyklu openclass lekcí vám však přinese možnost vyzkoušet si práci s tělem a pohybem pokaždé s akcentem na něco trochu jiného, vyzkoušet přístupy různých lektorů a pochopit díky tomu další souvislosti.

PŘIHLÁŠKY A REZERVACE LEKCÍ, info o permanentkách a openclass kartě na mailu anna@artual.cz nebo na telefonu 601342974. Pro úhradu rezervovaných lekcí nebo vaší openclass karty zadejte prosím platbu převodem na účet 1630144046/3030, do zprávy pro příjemce uveďte prosím vaše jméno a "openclass tance". 

POZOR! Kapacita lekcí je omezena na max. 10 účastníků. Místo na vámi vybraných lekcích je nutno si předem rezervovat.

LEKTOŘI:
Tereza Hradilková tanečnice na volné noze, performerka a pedagožka, která se v posledních letech stále více zaměřuje na vlastní tvorbu. Po absolvování konzervatoře Duncan Centre v Praze studovala současný tanec a divadlo (mime divadlo) na amsterdamské Theaterschool, kde vystudovala v roce 2007. Věnuje se současnému tanci, jeho tvorbě, interpretaci a výuce v Čechách a v zahraničí.

Jana Novorytová jako tanečnice a autorka působí v mnoha improvizačních představeních a site-specific projektech, spolupracuje s umělci z jiných oborů, výtvarníky, hudebníky, CreW Collective, SE.S.TA, Pražský improvizační orchestr, Tanec Praha, Alt@rt. Od roku 2009 se intenzivně věnuje pedagogické činnosti, je lektorkou tvořivé taneční výchovy a současného tance pro děti i pro dospělé.

Veronika Sequensová působí jako tanečně pohybová terapeutka, lektorka tance a choreografka. V roce 2017 úspěšně dokončila čtyřletý výcvik v tanečně pohybové terapii (neverbální forma psychoterapie). Od roku 2005 se věnuje pedagogické a choreografické činnosti. Ve výuce pracuje do hloubky s individualitou studenta, klade důraz na chápání principů pohybu a rozvoj potenciálu každého jednotlivého tanečníka.

Hana Polanská Turečková má za sebou 30ti leté zkušenosti na poli tance. Vystudovala Taneční konzervatoř obor klasický tanec, tančila v Národním divadle v Praze. Posléze se začala zajímat o současný tanec a jeho techniky, což ji dovedlo k zájmu o hluboké vzdělání v oblasti těla a jeho pohybu, jako jsou různé pohybové analýzy, kompenzační cvičení, somatické techniky a jejich využití v tanci. Vedle své rozsáhlé umělecké činnosti se dlouhodobě věnuje pedagogické činnosti určené jak profesionálům, tak i laické veřejnosti.

kontaktujte nás
 
Váš e-mail*:
Zpráva*:

* položku je nutno vyplnit