Terapie tancem - příběhy těla (ženská skupina)

Terapie tancem - příběhy těla (ženská skupina)

 

  •  
  • pro dospělé; uzavřená ženská skupina; 15 setkání
  • 11.10.2018 - 31.1.2019  čt 19.30-21.30; cena 5 625,- Kč
  • Veronika Sequensová, tanečně pohybová terapeutka
  •  
  • Úvodní setkání skupiny se koná 4. 10. 2018. Je možné absolvovat nejprve toto setkání a potom se rozhodnout o účasti ve skupině.  Cena úvodního setkání je 300,- Kč.
  •  
  • Před vstupem do skupiny (tj. v 2. půlce září nebo v průběhu prvního týdne v říjnu) je nezbytné absolvovat individuální osobní setkání s terapeutem, který povede skupinu. Rozhovor vám pomůže utřídit si proč a s čím do skupiny přicházíte a stanovit si společně cíle, kterých byste rádi skrze docházení do skupiny dosáhli.

„Nepřítelem člověka je nehybnost, bez ohledu na to, zda bráníte v pohybu energii těla, stavíte zdi okolo svého srdce nebo lpíte na fixních postojích v mysli. Uveďte své tělo do pohybu a začne se léčit i vaše duše.“   Gabrielle Roth 

Příběhy, které o sobě vyprávíme ostatním, ale i sami sobě, často nejsou totožné s těmi, které jsou ukryté uvnitř našich buněk, které si s sebou nese naše tělo. Obrazy, které si o našem těle vytváříme, přímo hovoří o tom, jak vnímáme sebe samotné uvnitř. Naše tělo má vlastní pamět a vlastní inteligenci a zachytává veškeré naše myšlenky o něm i veškeré naše emoce s tím spojené. Když poskytneme našemu tělu potřebný čas, prostor a bezpečí, získáme možnost podívat se zpříma na to, jaký příběh sami o sobě vyprávíme a jakou roli v něm naše tělo hraje. Dozvíme se odpovědi na všechny otázky, na které hledáme odpovědi ve vnějším světě a přitom si je stále všechny nosíme s sebou.

Uzavřená čistě ženská skupina nám přinese potřebný bezpečný prostor pro naslouchání našemu tělu a naší duši. Celým kurzem se bude prolínat téma těla, příběhů, které v sobě nese, obrazů, které o něm máme a které si o něm stále znovu a znovu utváříme. Společná i indivuální práce bude reagovat také na témata, která se objeví. K práci budeme využívat techniky a přístupy používané v tanečně pohybové terapii.

Pro účast ve skupině není třeba mít jakékoliv pohybové či taneční zkušenosti, ani zkušenosti s účastí v terapeutické skupině.

Více informací o skupině a přihlášky na anna@artual.cz.

Maximální kapacita skupiny je 10 účastníků.

 

kontaktujte nás
 
Váš e-mail*:
Zpráva*:

* položku je nutno vyplnit