Jak cvičíš tak žiješ - Ranní zdravotně kompenzační cvičení

Jak cvičíš tak žiješ - Ranní zdravotně kompenzační cvičení

 

  •  
  • 5. 9. - 19. 12. 2019, čtvrtek 9.00 - 9.55
  • vhodné pro všechny, začátečníky i pokročilé
  • permanentka 10 lekcí ........ 1 250,- Kč (platí 4 měsíce) 
  • permanentka 5 lekcí ............  675,- Kč (platí 2 měsíce)
  • lektor: Hana Polanská Turečková
  • VYZKOUŠEJTE nezávazně 1.LEKCI - cena zkušební lekce je 150,-
  •  
RANNÍ ZDRAVOTNĚ KOMPENZAČNÍ CVIČENÍ s důrazem na funkci hlubokého stabilizačního systému trupu a páteře

Zdravotně kompenzační cvičení je skvělou prevencí funkčních poruch pohybového systému. Jeho zařazením do pohybových aktivit je možné si dlouhodobě udržet nebo i zvýšit celkovou kvalitu života.

Cvičení se zaměřují na jednotlivé oblasti pohybového systému (klouby, vazy, šlachy, svaly) a pomáhají porozumět fungování vlastního těla. Při cvičení se budeme soustředit na kompenzaci nerovnováhy v těle, vycházející z ochabnutí a zkrácení svalů. Tyto problémy se vyskytují kvůli nerovnoměrné zátěži pohybového systému, jako je nedostatek pohybu, dlouhodobé sezení před počítačem, somatické bolesti způsobené chůzí po tvrdém povrchu, čtení ve špatné poloze, nadměrný stres, jednostranné přetížením při sportu aj. Tato cvičení, která obsahují cviky uvolňovací, protahovací a posilovací jsou jak prevencí vzniku, tak i možným řešením svalové disbalance, snižují svalové napětí, udržují nebo zvyšují pohyblivost kloubů a jednotlivých úseků páteře, korigují držení těla a optimalizují stav vnitřních orgánů. Na konci lekce provádíme jednoduché kondiční cvičení.

Lektorka vše vysvětlí, předcvičí a opraví případné chyby. Aby mělo pro vás cvičení význam a dlouhodobý efekt, vyžaduje správné provedení a pravidelnost. Při správné životosprávě k dojde také k zformování a zpevnění těla.

Každá lekce bude zaměřena na určitou konkrétní část těla. Až se na lekcích proberou všechny části, lektorka bude pokračovat ve cvičení s klienty ve zvýšené náročnosti. Aktuální info a zaměření nejbližších lekcí najdete na facebooku Artualu.

Lekce trvá 55 minut. Je možné na lekce docházet podle vašich aktuálních časových možností.

V sále jsou k dispozici k zapůjčení podložky a deky. S sebou pouze pohodlné oblečení, cvičí se v ponožkách nebo naboso.

Pokud nemáte zakoupený celý kurz, ale využíváte permanentky, je nutné rezervovat si místo na lekci vždy nejpozději 24 hodin předem. Ve stejném termínu je také nutné odhlásit rezervovanou lekci, pokud se jí nemůžete zúčastnit. Neomluvená rezervovaná lekce propadá a je nutno uhradit plnou její cenu (strhne se z permanetky). Lekce se uskuteční při minimálním počtu 3 účastníci.

Přihlášky a více info o lekcích na anna@artual.cz.

kontaktujte nás
 
Váš e-mail*:
Zpráva*:

* položku je nutno vyplnit